Close

22 czerwca 2017

Funkcjonalne gabloty na sztandar

Sztandar niezmiennie od lat jest ważnym i otoczonym szczególnym szacunkiem atrybutem wielu instytucji. Dlatego też chcąc odpowiednio wyeksponować tak ważny przedmiot jakim jest sztandar konieczne jest aby znalazł się on w odpowiedniej, dobrze dopasowanej gablocie.

Zadaniem nowoczesnej gabloty na sztandar nie jest wyłącznie jego atrakcyjna prezentacja, choć ten aspekt jest oczywiście bardzo ważnym. Istotne jest również stosowne zabezpieczenie sztandaru przed uszkodzeniami oraz niszczeniem wynikającym z nieprawidłowego przechowywania. Dobrze skonstruowana gablota na sztandar nie tylko pozwoli go dobrze zaprezentować, ale także zredukuje powstawanie niepożądanych zabrudzeń czy zniszczeń.

Konstrukcja dobrej jakości gabloty na sztandar tworzona jest w oparciu o profil aluminiowy. Dodatkowo wyposażona jest w solidny uchwyt na drzewiec sztandaru jak również zamek patentowy. Dzięki umieszczeniu zamka, przechowywanie sztandaru w gablocie staje się w pełni bezpieczne, ponieważ pozbawia dostępu do niego osobom niepożądanym. Wykończenie gabloty na sztandar zawsze uzależnione jest od indywidualnych preferencji zamawiającego. Spośród różnych opcji można wybrać dla przykładu wyścielenie pleców gabloty tkaniną w wybranym kolorze. Plecami gabloty może stać się również ściana, profil takiej gabloty na sztandar mocowany jest wtedy bezpośrednio do ściany. Profil gabloty nie musi by srebrny. Jeśli zachodzi taka potrzeba istnieje bowiem możliwość pomalowania proszkowego na dowolnie wybrany kolor. Wersje podstawowe zakładają umieszczenie w gablocie na sztandar szyby (pleksi), natomiast alternatywnie można zamienić ją również na szybę ze szkła hartowanego. Aby gablota na sztandar była jeszcze bardziej elegancka, można dobrać do niej specjalne oświetlenie, które zapewni jeszcze lepsze prezentowanie się sztandaru. Godnym uwagi dodatkowym wyposażeniem gablot na sztandar są sprężyny gazowe.

Gabloty na sztandar mogą wisieć na ścianie, ale można również wybrać gablotę stojącą. Ich wymiary dopasowywane są do potrzeb, czyli rozmiaru sztandaru, który ma w nich zawisnąć. Współcześnie dobór odpowiedniej gabloty na sztandar nie stanowi więc większego problemu, ponieważ mnogość opcji sprawia, że każdy sztandar można z ich pomocą odpowiednio zaprezentować.

Exit mobile version