Close

10 lipca 2017

Informacja w miejscach publicznych

W zagospodarowaniu wielu rozmaitych przestrzeni użytku publicznego niezbędnym akcesorium są gabloty informacyjne, dzięki którym można bez obaw umieścić komunikaty lub oficjalne obwieszczenia przeznaczone dla szerszego grona odbiorców, wspólnie korzystających z danej przestrzeni.

W szkołach, przedszkolach, na uczelniach wyższych, w urzędach miasta, gminy, pracy, ośrodkach pomocy społecznej oraz wielu innych instytucjach, gabloty informacyjne świetnie sprawdzą się podczas obwieszczania informacji. Umieszczone w miejscach powszechnie dostępnych sprawiają, że informacja w nich publikowana dociera do dużego grona odbiorców, a fakt ich zamknięcia daje pewność, że przygotowane materiały nie znikną, jak to ma niejednokrotnie miejsce w przypadku zwykłych tablic korkowych, na których umieszczane są ważne informacje i wiadomości.

Różnorodność jaką proponują nasze kolekcje gablot informacyjnych sprawia, że można takową dobrać odpowiednio do potrzeb i wymagań. Znaleźć można gabloty aluminiowe wiszące oraz stojące o różnych rozmiarach oraz sposobach otwierania. Gablota może się otwierać do góry bądź do boku. Gabloty informacyjne mogą mieć różnego rodzaju wypełnienie oraz być odpowiednio oświetlone. Te z pozoru drobne detale mogą mieć ogromne znaczenie podczas odbioru informacji, która jest w nich zamieszczona. Na całość składają się jej wstępna konstrukcja czyli tzw. szkielet wykonany najczęściej z profili aluminiowych, następnie jej wypełnienie dobierane zgodnie z potrzebami oraz z dodatków, które również dobiera się bardzo indywidualnie. Wypełnienie gabloty to tak naprawdę dwie części, a mianowicie jej zabudowa, najczęściej zrobiona ze zwykłego szkła bądź też pleksi oraz plecy, które wykonuje się z przeróżnych materiałów zgodnie z przeznaczeniem gabloty. I tak plecy gabloty szklanej mogą być wykonane ze szkła, płyty mdf, blachy, korka czy tkaniny. W wyborze koloru pleców panuje dowolność, dotyczy to również oświetlenia. Konstrukcje mogą być wewnętrzne oraz zewnętrzne, które w odpowiedni sposób przygotowane są by funkcjonować poprawnie w różnych, również niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Exit mobile version