Close

9 sierpnia 2021

Budowa gabloty wiszącej z przesuwnymi oknami. Poznaj bliżej rozwiązania stosowane w sprzęcie topowej klasy

 

W firmie Omega System przykładamy ogromną wagę do jakości. Starannie dopracowujemy wszystkie, nawet najmniejsze elementy konstrukcji. Takie podejście sprawia, że zaskrabiliśmy sobie szacunek i zaufanie Klientów z wielu różnych branż, instytucji i podmiotów. Postanowiliśmy uchylić nieco rąbka tajemnicy i przybliżymy część elementów, dzięki którym nasze gabloty wiszące tak dobrze sprawdzają się w praktyce. Dziś na tapet trafił wariant z przesuwanymi skrzydłami.

Rozsuwane szyby w gablocie umieszczany na specjalnym, rolkowym profilu

Taka konstrukcja przydaje się zwłaszcza przy dużych rozmiarach, kiedy do wnętrza trafiają wydruki o dużym formacie. Szyba swoje waży, a jej przesuwanie powinno odbywać się płynnie – nawet przy niewielkim nakładzie siły fizycznej. Kształt profilu wpływa również na to, jak pewnie osadzone są przesuwne okna. Dzięki schematom wypracowanym przez fachowców Omega System każda taka gablota wisząca jest prosta w obsłudze, a zarazem trwała. Tym bardziej, że do produkcji wykorzystujemy starannie wyselekcjonowane materiały: aluminium do ram konstrukcji, blachę, tkaninę lub korek na plecy czy hartowane szkło. Przesuwanie szyb na boki pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni. Dzięki gablocie z suwanymi skrzydłami łatwiej zachować miejsce w wąskich ciągach komunikacyjnych. Na przykład na korytarzach.

Solidny zamek patentowy sprawia, że gablota wisząca jest dobrze zabezpieczona

Zawartość oraz układ prezentowanych dokumentów, ogłoszeń muszą pozostać w wyłącznej gestii gospodarza obiektu. Dlatego wymianę kolejnych materiałów lepiej powierzyć zaufanym pracownikom. Takim, którzy w sposób odpowiedzialny będą obchodzić się z kluczami – z naszej strony zrobiliśmy wszystko, aby dostęp do gabloty informacyjnej Omega System miały tylko osoby do tego powołane przez Odbiorcę. W wariancie klasycznym zamek jest wpuszczony w szybę, w pozostałych znajduje się na prowadnicy. Obie wersje funkcjonują bez najmniejszego zarzutu. Pozostajemy otwarcie na wszelkie sugestie oraz potrzeby indywidualnego dopasowania gabloty do specyficznych, nietypowych potrzeb. Opisz je w formularzu kontaktowym, a szybko otrzymasz odpowiedź z wyceną.