Close

23 sierpnia 2022

Mapy myśli – najlepszy sposób na notatki i nauka kreatywności

Tworzenie map myśli to nic innego jak zapisywanie zagadnienia za pomocą powiązanych ze sobą słów-kluczy. Podobnym schematem notowania posługiwał się Leonardo da Vinci – geniusz i wielki myśliciel, który umysłem wyprzedał swoją epokę. Sporządzona w bardzo zharmonizowany sposób notatka ma promienistą strukturę, doskonale ukazującą cały ciąg wydarzeń związanych z tym jednym zagadnieniem. Koniec z tradycyjnymi notatkami! Udowodniono, że linearne notatki nie angażują naszego mózgu w stopniu wystarczającym – natomiast podczas tworzenia mapy myśli, rozwijamy swoją prawą i lewą półkulę mózgową, co znacznie wpływa na plastyczność naszego umysłu i pozwala przyswoić więcej informacji z tego zakresu.

Trójwymiarowa mapa? Czemu nie! Omega System pomaga się rozwijać!

Do stworzenia własnej mapy myśli nie potrzebujesz wielkiego plakatu, który w każdej chwili może się potargać lub ulec zniszczeniu. Wystarczy dobra jakościowo tablica korkowa, na której będzie można umieszczać zapiski wykonane na małych karteczkach i stworzyć małe strzałki (właściwie, z pewnością można je kupić w sklepie papierniczym). Mapy myśli skonstruowane na tablicy korkowej można ciągle przeobrażać – gdy zrobisz błąd na kartce, musisz go skreślić lub wymazać, co jest nieco inwazyjne dla całościowo utworzonego projektu. Tutaj nie ma błędu – a przynajmniej nie takiego, który zepsuje całą misterną konstrukcję. Tablica korkowa od Omega System dostępna jest w wielu wymiarach i kolorystyce, natomiast tablice wypełnione korkiem umożliwiają na mocowanie materiałów za pomocą szpilek lub pinezek. Konstrukcja opiera się na profilach aluminiowych wykonanych w systemie SLIM lub CLASSICS, dzięki czemu nasze tablice są wytrzymałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo doskonale pasują do każdego pomieszczenia, stanowiąc kreatywny dodatek i bonusową przestrzeń do gromadzenia potrzebnych informacji. Organizacja przestrzeni roboczej na najwyższym poziomie? Tylko i wyłącznie w Omega System!

Jak w biznesie można wykorzystać mapy myśli?

Cechuje je przede wszystkim niebywała estetyka, dlatego doskonale pasują do sal konferencyjnych czy pokoi, w których następuje burza mózgów. Mapy myśli w biznesie mogą posłużyć jako lepsze opracowanie i przedstawienie wizualizacji pomysłu, a także rozwinięcie obranej przez siebie idei. Zebrania pracowników wcale nie muszą być nudne! Tablica korkowa na wymiar pozwala na to, by każdy brał czynny udział w dyskusji, poprzez na przykład przyklejanie kolorowych karteczek ze swoim własnym zdaniem. Dzięki temu rozwija się kreatywność pracowników i zacieśniają się więzi. Praca drużynowa to coś, co powinien potrafić każdy zespół – wspólne zaufanie i poszanowanie swoich pomysłów jest bardzo ważne, gdyż to właśnie dzięki temu można stworzyć coś niezwykłego. Zlepienie myśli zaczerpniętych z kilku kreatywnych umysłów razem tworzy przepis na naprawdę ciekawy efekt końcowy!