Close

3 sierpnia 2020

Gdzie powinna stać gablota na ogłoszenia? Należy wybrać dobrze widoczne, powszechnie dostępne miejsce

Upublicznienie pewnych informacji to czasami ustawowy obowiązek, a czasami warunek sine qua non powodzenia rozmaitych inicjatyw czy programów społecznych. Im więcej osób dowie się o danej sprawie i ma możliwość dokładnego zapoznania się z wyliczeniami lub projektami, tym większe szanse na przekonanie bądź zaangażowanie ludzi. A droga internetowa, media społecznościowe nie zawsze zapewnią oczekiwany zasięg kampanii informacyjnej. Dlatego tradycyjne gabloty na ogłoszenia w pewnych sytuacjach wciąż nie mają sobie równych.

Wybierając lokalizację tablicy ogłoszeniowej weź pod uwagę to, jak zmieniają się warunki pór roku

Chcąc przekazać pewne wiadomości wszystkim przechodniom, należy wystawić gablotę na zewnątrz. Na przykład tuż obok głównego wejścia – wtedy przekaz dotrze zarówno do osób, które załatwiają jakieś sprawy w danej instytucji, jak i tych mijających budynek po drodze do innego miejsca. Każdy przynajmniej zerknie na to, jakie informacje pojawiły się w przestrzeni publicznej, a jeśli znajdzie tam coś interesującego lub ważnego, z pewnością postanowi zapoznać się z całością. W firmie Omega System zwracamy szczególną uwagę na to, aby gablota na ogłoszenia pozostawała widoczna przez cały czas i nic jej nie zasłaniało. Umieszczenie jej za żywopłotem albo na trawniku może i wygląda całkiem schludnie, ale po jakimś czasie rozrastające się rośliny mogą zasłonić fragment tablicy. Podobnie w momencie, kiedy ustawi się gablotę na ogłoszenia zbyt blisko odśnieżanej drogi. Jakiekolwiek utrudnienia mogą skutecznie zniechęcać do zapoznania się z treścią wywieszonych wiadomości i anonsów.

Gabloty ogłoszeniowe powinny być eksponowane tam, gdzie gromadzi się najwięcej ludzi

Teoretycznie oczywistość, ale w praktyce nie wszyscy potrafią się zastosować do takiej zasady. Wciąż można spotkać się z takimi sytuacjami, w których istotne komunikaty pojawiają się w takim punkcie budynku, do którego nie wszyscy mają wystarczająco swobodny dostęp. Na przykład zamiast postawić gablotę na ogłoszenia na zewnątrz, wiesza się ją w pokoju do którego wpuszcza się tylko umówionych interesantów. W takim przypadku nie sposób spokojnie przeczytać całej wiadomości, gdyż błyskawicznie pojawi się presja pozostałych ludzi oczekujących w kolejce. Jak widać odpowiednie i optymalne umiejscowienie gabloty na ogłoszenia wcale nie jest takie proste. Specjaliści Omega System w każdej chwili służą fachową radą i pozostają do dyspozycji naszych Klientów. Zachęcamy do kontaktu, przedstawimy firmową ofertę, a także udzielimy eksperckich konsultacji!

Exit mobile version