Close

23 marca 2020

Zaplanuj swoje życie za pomocą… tablicy korkowej. Sprawdź, jak to zrobić!

Natłok codziennych zadań nieraz nie pozwala nam się skoncentrować na jednym. Nauczyciel sprawdzając klasówki myśli o spotkaniu z rodzicami za parę dni, a w tym czasie jego dziecko domaga się uwagi. Studentka uczy się do egzaminu na zapleczu kawiarni, w której pracuje. Właściciel firmy jedną ręką rozlicza faktury, drugą porządkuje domowe sprawy finansowe. A przecież wielu takich sytuacji można uniknąć poprzez codzienne planowanie prac. Tylko jak robić to w przemyślany sposób? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Jak w łatwy sposób ogarnąć codzienność? Zaplanować ją z rozmysłem

Czy i Ty masz niekiedy wrażenie, że ilość zadań do zrobienia Cię przerasta? Dzieje się tak dlatego, że zapisujesz je głównie w pamięci – swojej albo telefonu. W jednej chwili dostajesz kilka lub kilkanaście powiadomień, co tworzy wrażenie natłoku spraw do załatwienia. Na szczęście istnieje metoda, aby uchronić się przed ich nadmiernym nagromadzeniem i spokojnie rozplanować działanie na cały dzień, a nawet tydzień. Nieocenioną pomocą okazuje się tutaj specjalny planer, który można powiesić na ścianie, w widocznym miejscu. Zwykle jest on po prostu tablicą magnetyczną albo korkową (przykłady znajdziesz u nas, w Omega System), stanowiącą tło. W zależności od tego, jaką wersję wybierzesz, można na niej nakreślić tabelkę podzieloną na dni tygodnia albo przypiąć kartkę z rozrysowanym planem. W każdej rubryce wpisz zadanie, które koniecznie musisz wykonać tego dnia. Dobrym pomysłem jest też dołączenie do tabelki pola „To do”, czyli miejsca na wpisanie takich czynności, jakie mogą kilka dni poczekać. Są to podstawowe pola w planerze: jeśli chcesz, możesz do nich dołączyć rubrykę dotyczącą zakupów, menu na cały tydzień albo treningów.

Tablica korkowa ułatwi Ci zorganizowanie produktywnego i udanego dnia

Wygląd planera zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb każdego z nas. Niektórzy decydują się na nieduże kalendarze lub książeczki, inni wolą plansze do położenia na biurku – ale najpopularniejszą formą jest duża tablica korkowa. Dlaczego cieszy się ona takim uznaniem? Głównie ze względu na łatwość aranżacji. Jeśli chcesz dopisać coś na tablicy suchościeralnej, często może brakować miejsca w tabelce. Na tablicy korkowej możesz, niezależnie od zamieszczonej tam kartki z planem tygodniowym, doczepiać za pomocą pinezek kolejne karteczki „fiszki” z istotnymi, nagłymi sprawami czy zadaniami. To znacznie ułatwia organizację czasu, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi rozplanowanie dnia wieloosobowej rodziny. Powierzchnia korkowej tablicy ułatwia rozmieszczenie zapisków w jak najbardziej czytelny sposób, a po kartkach można swobodnie pisać. W Omega System oferujemy tablice korkowe w różnych rozmiarach i wzorach. Z powodzeniem wybierzesz więc model, jaki będzie idealnym tłem dla Twojego osobistego albo rodzinnego planera.

Exit mobile version